Uvodna vsebina in samostojno reševanje učnega lista
Ob časovnem traku razvoja planeta ter fosilnih ostankih bodo učenci spoznali začetke življenja in teorije nastanka živega – primerjali bodo razmere v začetku oblikovanja planeta, pa do danes.
Kaj vpliva na organizme, kaj so spremembe, ki povzročajo velika izumrtja, upadanje števila vrst in krčenje življenjskih okolij?
Po ponovitvi nastanka življenja, razvoj živali in rastlin ter razvoju modernega človeka, bodo učenci poiskali modele lobanj zveri in prednika modernega človeka ter ju med sabo primerjali, zapisali, kdaj so izumrli dinozavri, kaj se je zgodilo z mamuti, kateri organizmi so skoraj nespremenjeni že tisočletja. Pa kje so prenočevali jamski medvedi, kako bi morda lahko oživili megalodona, kaj vse so fosili in zakaj je bil tako zelo pomemben mejnik v razvoju človeka izum majhnega, koničastega orodja …
VSEBINE: fosili in minerali, razmnoževanje, dedovanje, evolucija, homologija vretenčarjev, kloniranje, ekosistemi, biosfera, populacija, vloge v ekosistemu, vloga človeka v ekosistemu
Trajanje programa: 50 – 90 min