VODSTVO
Pedagoški programi za organizirane skupine so povezani z našimi stalnimi in občasnimi razstavami in naslavljajo tudi vsebine učnih načrtov za različne starostne skupine. Obisk muzeja je lahko uvod ali vsebinska dopolnitev učnih vsebin naravoslovnih predmetov, lahko ga vključite v načrtovanje izbirnih predmetov, naravoslovnih ali tehničnih dni ter vsebin za nadarjene učence . Podajanje vsebine je prilagojeno starosti učencev. Obseg vsebin poskušamo približati učnim ciljem UN za naravoslovje in biologijo.
Programe prilagodimo tudi otrokom s posebnimi potrebami (po posvetu s specialnim pedagogom določimo temo, cilje, način dela in trajanje programa).
Velikost skupin je omejena, v primeru obiska večjega števila otrok in mladine, jih razdelimo v več skupin, ki se udeležijo različnih programov.
Potrebna je predhodna najava in rezervacija terminov. Vodstva in rokovalnice so za vrtce brezplačna, cene ostalih programov po ceniku.
Več informacij na naslovu vodstva@pms-lj.si ali dfon@pms-lj.si ali na telefonski št. 01 241 09 62.
Vodstva
za vrtce, osnovnošolce, srednješolce, študente in skupine iz zavodov ter šol s prilagojenim učnim programom
Otroci, učenci in obiskovalci spoznavajo strokovne vsebine in muzejske zgodbe, ki se prepletajo z razstavljenimi muzejskimi zanimivostmi. V razgovoru novo pridobljeno znanje obnovijo, dopolnijo in nadgradijo. Spodbujamo razumevanje, povezovanje in uporabo znanja v vsakdanjem življenju.
Trajanje: 45 – 60 minut
Rokovalnice
za vrtce, osnovnošolce, srednješolce, študente in skupine iz zavodov ter šol s prilagojenim učnim programom
Otroci, učenci in obiskovalci aktivno spoznavajo vsebine ob rokovanju z različnim muzejskim materialom. Potipajo fosile, minerale, kosti, dotaknejo se kožuhov, rogov, perja in raziščejo še mnogo drugega. Razlage dopolnjujemo z modeli in shemami. O zaznavah se pogovorimo ter jih primerjamo z izkušnjami. Tako lahko odpravijo tudi nekatere napačne predstave.
Trajanje: 45 – 60 minut
Muzejski učni sprehodi
za osnovnošolce, srednješolce, študente in skupine iz zavodov ter šol s prilagojenim učnim programom
Muzejski učni sprehod začnemo z uvodom, kjer spoznajo Prirodoslovni muzej Slovenije, njegovo poslanstvo in predstavitev nekaj najpomembnejših muzejskih eksponatov. Nato dobijo tematski učni list z navodili, ki ga samostojno izpolnjujejo. Po muzeju se lahko sprehodijo sami, naloge rešujejo v parih ali skupinsko ter si pomagajo. Učenci s pomočjo učnega lista opazujejo, raziskujejo in beležijo informacije o naravoslovnih vsebinah. Pri tem spoznajo zanimivosti, si pomagajo in sodelujejo. Učni listi so sestavljeni kot zabavno kratko dopolnjevanje informacij, vsebine so podane na način, ki se vsebinsko približa učnim ciljem (naravoslovnih predmetov). Ob zaključku vsebino rešenega učnega lista (po želji) skupinsko ponovimo.
Trajanje: 50 – 90 minut
Delavnice
za vrtce in osnovnošolce
Na delavnicah udeleženci spoznajo izbrano naravoslovno temo, ob aktivni udeležbi, igri, ustvarjanju in reševanju nalog pa obnovijo novo pridobljeno zanje.
Trajanje: 45 – 60 minut